Crysis Remastered Sistem Gereksinimleri | 8K Fragman - Kolsuz Oyuncu

Crysis Remastered Sistem Gereksinimleri | 8K Fragman

Efsane serilerde olan Crysis serisinin yeni çıkacak olan Crysis Remastered resmi fragmanı yayınlandı. Fragmanda ilgi çekici şeylerin başında gelen olay ise fragmanın 8K 60 FPS olması oldu.

Bilgisayar oyunu grafikleri dediğimiz zaman aklımıza gelen oyunlardan biri kesinlikle Crysis oyunlarıdır. Çıktıkları dönem ekran kartı aldıran bu oyunlar grafiklere kafayı takmışa benziyor. Yayınlanan fragmanı bile görüntü kalitesi olarak çoğumuzun ekranı açmayacak şekilde. Bir çok kişinin de “8K ne ya yeniliyor mu” dediğini duyar gibiyim. Günümüzde hala büyük lüks olan 8K çözünürlük çoğumuzun evine uğramamış bir teknolojidir herhalde. Ama eminim ki bir oyun daha yapsalar büyük ihtimalle bize 8K monitör aldıracaklar.

 

 

Crysis Remastered Fragmanı

Bakın ne kadar güzel grafikler yaptık demek için fragmanı karşılaştırmalı olarak paylaşıldı. Aynı zamanda bütün detaylı şaşalı bir şekilde görebilelim diye fragmanı 8K 60 kare hızı olarak paylaştılar. Bu yapılanlardan anladığım kadarıyla en iyi Remasteredlardan birini görücez. Fragman yayınlanırken bize yeni bir bilgi de verildi.

Zaten geçtiğimiz günlerde gerek resmi gerek güvenli kaynaklardan sızdırılan bilgilerden bildiğimiz ufak tefek detaylar vardı. Bu bilgilere bir yeni bilgi daha eklendi. Crysis Remastered’e eklenen en büyük yeni özellik olarak  SVOGI Global Illumination isimli sistemi görüyoruz. Nedir bu sistem diye sorar gibisiniz. Kısaca şöyle diyebiliriz gerçeğe yakın ışık hesaplama sistemi diyebiliriz. Adamlar Remastered deyip geçmemiş baya uğraşmışlar.

Crysis Remastered 8K fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Bu kadar iyi grafik, 8K falan demişken oyunun sevindiren taraflarından biri bence sistem gereksinimleri. Yani gördüklerimizden sonra orta seviye PC lerin bile oynatabileceği bir sistem gereksinimi görmek sevindirici.

Minimum:

 1. İşletim sistemi: Windows 10 – 64 Bit
 2. İşlemci: Intel Core i5-3450 – AMD Ryzen 3
 3. Bellek: 8 GB
 4. Depolama alanı: 20 GB
 5. Direct X sürümü: Direct X-11
 6. Ekran kartı: NVIDIA GTX 1050 Ti – AMD Radeon 470
 7. Grafik belleği: 4 GB grafik belleği, 1080p çözünürlük desteği

Önerilen:

 1. İşletim sistemi: Windows 10 – 64 Bit
 2. İşlemci: Intel Core i5-7600 veya daha üstü – AMD Ryzen 5 veya daha üstü
 3. Bellek: 12 GB
 4. Depolama alanı: 20 GB
 5. Direct X sürümü: Direct X-11
 6. Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti – AMD Radeon Vega 56
 7. Grafik belleği: 8 GB grafik belleği, 4K çözünürlük desteği

Kolsuz Oyuncu Youtube Kanalını takip etmeyi unutmayın arkadaşlar!

Bir önceki yazımız olan PlayStation 5 için Tanıtım Vidoesu | THE EDGE başlıklı makalemizde playstation 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir