Corana Virüsünden Dolayı PUBG PGS: Berlin Ertelendi - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Call of Duty: Modern Warfare Sezon 2′ den Bilgiler!

e
sv

Corana Virüsünden Dolayı PUBG PGS: Berlin Ertelendi

avatar

Onur

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pubg tarafından düzenlenecek olan turnuva ertelendi. Son zamanlarda gündemde olan Corana virüsü e spor dünyasını da etkiledi. Arka arkaya gelen erteleme haberlerinin sırasında PUBG PGS: Berlin turnuvası var.

 

Pubg ilk çıktığı günden beri popülerliğini yitirmeyen hatta mobil platforma çıkması ile gündemden yine düşmeyen bir oyun. Düzenli olarak yaptığı turnuvalar ile de meşhur olan Pubg, yapacakları turnuvayı erteleyeceklerini söyledi.

 

 

PUBG PGS: Berlin Corana Virüsünden Dolayı Erteleniyor

Son zamanlarda tüm dünyayı korkutan corana virüsü bir çok şeye engel olmaya devam ediyor. Daha önce iptal edilen LOL turnuvalarının yanında şimdi de Pubg turnuvası erteleniyor. Pubg, Nisan ayında yapacağı PGS Berlin’in sağlık açısından erteleneceğini açıkladı.

 

Ana odağı PGC 2020 olan bu etkinlikler bölgesel turnuvaları kapsıyor. Yani oyuncular elemeler sonrasında son eleme olan PGC için kapışıyor. PGC turnuvasının aşamalarından olan PGS Berlin kısmı, oyuncuların sağlığı ve güvenliği açısından ertelendi.

 

Pubg tarafından yapılan açıklamada “Oyuncuların, çalışanların ve taraftarların sağlığı ve güvenliği öncelikli olması sebebiyle Nisan ayında düzenlenecek olan PGS:Berlin etkinliğini erteleme kararı almak bizim için çok zor oldu”  denildi.

 

Yeni tarih açısından net bir bilgi verilmedi. PGS Berlin düzenleneceği zamana ait çalışmaların halen devam ettiği söylendi. Son eleme olan PGC 2020 için ise tarihin değişmediğini ifade ettiler.

Bizce de son zamanlarda ortaya çıkan bu virüs sebebi ile erteleme kararı çok doğru oldu. Kalabalık alanlarda çok daha hızlı bir şekilde bulaşıcı olması çok dikkat edilmesi gereken bir konu.

 

Pubg de bu konuyu düşünmüşler ve kendilerinin de ifade ettikleri gibi zorda olsa bu kararı almışlar. Pubg küresel e-spor etkinliği için direkt değişen bir tarih olmasa da Berlin ayağında olan etkinliğin tarihinin değişmesi üzücü oldu. Ne olursa olsun bir sıkıntı olmasını engellemek açısından alınmış doğru bir karar. Kabalık alanlar özellikle Corona virüsü için ciddi bir tehlike taşıyor.

Pubg tarafından PGS: Berlin için gelebilecek yeni açıklamalar ile sizleri buluşturmaya devam edeceğiz. Konu hakkında gelen güncellemeleri oyun haberleri kategorimizde bulabilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Beşiktaş E-SPORTS Rocket League Takımını Duyurdu başlıklı makalemizde beşiktaş, e-spor ve league hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli