Çin Oyun Devi Tencent Şimdi Dünya Çapında Oyun Satıyor

 

 

Geçtiğimiz 2018 yılında Riot Games’e sahip olan ve Activision-Blizzard, Ubisoft ve Epic Games’te %40 hisseye sahip olan Çinli grup Tencent, Tencent Gaming Platformunu yeniden inşa edeceğini ve küresel olarak başlatacağını açıkladı.

Tencent Pubg indirmek için tıklayın.

Tencent Gaming Platform’u 200 milyon kullanıcısı olan ancak şu ana kadar Çin’de bulunan dijital mağazası ve başlatıcısı. Hong Kong’daki sunucularla, yeni başlatılan platform WeGame X’e sayesinde dünyanın geri kalanından erişilebilir olacak.

Şu anda WeGame X içerik bakımından az bir içeriğe sahip olan bir platform. “Erken Erişim” olarak etiketlendi. Üzerinde yanlızca  17 oyun var, bunlar öncelikle Çince Ebeveynler, Portia At My Time ve Forts gibi bağımsız oyunlar. Larian Studios, Deep Silver ve Hello Games ön sayfada “FAMOUS IP” altında listelenmiştir.

 

 

TENCENT GAMİNG İYİ ÖZELLİKLER İÇERİYOR

 

WeGame X’i özellikleri arasında başlatıcı, kullanıcı incelemeleri, tür etiketleri  ve bulut tasarrufu gibi özellikler içeriyor. Bunun yanı sıra bazı oyunlar için çevrimdışı mod gibi özellikler de bulunuyor.  Bununla birlikte, oyunlar ücretsiz ritim oyunu Nishan Shaman gibi oyunlar yerelleştirilmiştir.

Oyun haberleri gündemin de olan Tencent gaming, T. Gaming Platform’u Pubg Mobile’in android emulatorlar ile oynanmasının yaygınlaşmasıyla birlikte klavye ve fareyle oynayanların küçük telefon ekranlarıyla oynayanlara karşı avantaj elde ettiğini farkeden T. Gaming’in  geliştirdiği resmi pubg mobile emulator’u. Söz konusu oyunun bilgisayar üzerinden oynanmasını sağlamakla birlikte yine aynı şekilde emulator ile oynayan oyuncuları birbirleriyle eşleştirerek haksız rekabeti ortadan kaldırmıştı.

Pubg bilgisayarları zorlayan bir oyun olmasından dolayı birçok Pubg oyuncusu bilgisayarları zorlamamasından dolayı Pubg Mobile oynamaya başlamıştı.