Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyun Listesi!

e
sv

Çin Devi Tencent Şimdi Dünya Çapında Oyun Satıyor

avatar

Furkan Bayraktar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ubisoft ve Epic Games’te hisseye sahip olan Çinli grup Tencent, Tencent Gaming Platformunu yeniden inşa edeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz 2018 yılında Riot Games ’e sahip olan ve Activision Blizzard, UbiSoft ve EpicGames’te hisseye sahip olan Çinli grup Tencent şirketi, Tencent ‘in Gaming Platformunu yeniden inşa edeceğini ve küresel olarak başlatacağını açıkladı.

 

Daha fazla oyun haberleri için tıklayın!

 

Tencent Gaming Platform’u 200 milyon kullanıcısı olan ancak şu ana kadar Çin’de bulunan dijital mağazası ve başlatıcısı. Hong Kong’daki sunucularıyla beraber, yeni başlatılan platform WeGame X sayesinde dünyanın geri kalanından erişilebilir olacak deniliyor.

 

Şu anda WeGame X düşük seviyede içeriğe sahip olan bir platform. “Erken Erişim” olarak belirlendi. Üzerinde sadece 17 oyun bulunuyor. Bunlar Portia At My Time ve Forts gibi bağımsız oyunlar.

 

TENCENT GAMİNG İYİ ÖZELLİKLER İÇERİYOR

WeGame X’i özellikleri arasında başlatıcı, kullanıcı incelemeleri, tür etiketleri ve bulut tasarrufu gibi özellikler içeriyor. Bunun yanı sıra bazı oyunlar için çevrimdışı mod gibi özellikler de bulunuyor. Bununla birlikte, oyunlar ücretsiz ritim oyunu Nishan Shaman gibi oyunlar yerelleştirilmiştir.

Oyun haberleri gündemin de olan Tencent gaming, T. Gaming Platform’u Pubg Mobile’in android emulatorlar ile oynanmasının yaygınlaşmasıyla birlikte klavye ve fareyle oynayanların küçük telefon ekranlarıyla oynayanlara karşı avantaj elde ettiğini farkeden Tencent Gaming’in geliştirdiği resmi pubg mobile emulator’u. Söz konusu oyunun bilgisayar üzerinden oynanmasını sağlamakla birlikte yine aynı şekilde emulasyon ile oynayan oyuncuları birbirleriyle eşleştirerek haksız rekabeti ortadan kaldırmıştı.

 

Detaylı oyun videoları için Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki yazımız olan SEA OF THIEVES PİYASAYA ÇIKIŞININ YIL DÖNÜMÜ başlıklı makalemizde of, sea ve thieves hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli