Sıradaki içerik:

PlayStation Plus Temmuz 2020 Oyun Listesi!

e
sv

CALL OF DUTY MOBILE GELİYOR!

avatar

Selman Kalender

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MOBİL DÜNYA HAREKETLENİYOR

 

Son yıllarda ivmesini yukarılara taşıyan mobil oyun sektörü, son zamanlarda ortaya çıkarttığı büyüme ile oldukça dikkat çeker hale geldi. Oyun haberleri gündeminde Call of Duty Mobile de bunlardan bir tanesi olmaya büyük bir aday. Özellikle ismi fazlasıyla bilinen oyunların mobil platformlarda yer alması mobil oyun sektörünü en üst seviyelere taşıyacak vaziyette bulunmasını sağladı. 2 yıldır süre gelen Battle Royale furyası PC ’deki hızlanmasını durduramayıp mobil platformlara da kaymıştı.

Fortnite, PUBG, Rules of Survival gibi isimleri mobil platformlarda ön sıralarda görüyoruz. Sadece bu oyunlar ile değil. Ubisoft’un yaptığı South Park: Phone Destroyer oyunu da South Park seven insanlar tarafından bilinen ve sevilen bir oyun. Blizzard bile mobil oyun sektörüne Diablo Immortal adını verdiği mobil oyun ile girmek üzere.  Fallout 76 ile başarısız bir performans göstermelerine rağmen Bethesda bile Elder Scrolls Blades adını verdiği mobil ile mobil oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor. Mobil oyun sektörü çok büyük oranla Çinli Şirketlerin elinde olsa da bu tarz büyük isimler mobil oyun sektörünü zirveye doğru hareketi devam ediyor. Ve bunların arasına bir yeni oyun daha ekleniyor!

 

CALL OF DUTY MOBILE GELİYOR!

 

 

Call of Duty serisi, Call of Duty: Black Ops 4 oyunu ile beraber Black out adında bir oyun modunu oyun severlere sunmuştu. Bu mod bildiğimiz Battle Royale mantığı ile hazırlanmıştı. Call of Duty mekanikleri ile hazırlanmış bir Battle Royalemoduydu. Bazı oyuncular bu modunda gerçekten beğense de bazı oyuncular yerin dibine gömdü. Yerin dibine gömen oyuncular oyunun eski, singleplayer bir deneyim sunduğu zamanları görmek isteyen oyunculardı.

 

Satışlarda her ne kadar başarılı olsa da Activision gibi bir stüdyo için yeterli değildi. Onlarda benim düşünceme göre kendi aralarında “Mobil abi mobil” diyerek bu oyunu mobil platformlara çıkarma kararı aldılar. Evet direkt böyle oldu bence. Call of Duty Mobile hem Blackoutmoduhemde karşılıklı Team Deathmatch, Deathmatch gibi multiplayer oyun modları ile geliyor. Bizim düşüncemiz Activision’ın bundan sonra yapacağı bütün Call of Duty oyunlarını mobil platformlara çıkarmak. En azından ucuz olur ve eski oyuncuları ümitlendirmeyen yapımlar ortaya çıkar. Son olarak ise şunu söyleyelim. PUBG mi yoksa Call of Duty Mobile mi ? Savaş başlıyor!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli