Birinci Dünya Savaşı Temalı Oyunlar | 1914-1918 - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

Stratejinin Babaları | Popüler Strateji Oyunları

e
sv

Birinci Dünya Savaşı Temalı Oyunlar | 1914-1918

avatar

Selman Kalender

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Birinci Dünya Savaşı Temalı Oyunlar

Birinci Dünya Savaşı dünyanın şahit olduğu en şiddetli savaşlarından biri konumunda. Öyle ki 15 Milyon insanın ölümü söz konusu. Böyle acı bir savaşı Osman Devleti sınırları içerisinde bulunan dedelerimiz de yaşadı. Ruhları şad olsun.

Bugün ise o günleri insanlara bir nebze olsun sahneleyebilecek, savaşın bilgisayar ekranı içerisinde kaldığı sürece ne kadar eğlenceli olabildiğini gösterecek oyunları sizler için listeledik.

 

 

5 Numara VALIANT HEARTS: THE GREAT WAR

Ubisoft’ un elinden çıktığına çok şaşırdığım bir oyun Valiant Hearts. 1. Dünya Savaşında yer alan 2 farklı karakterin hikayesini anlatıyor bu oyun. Duygularınızı yanınıza alın çünkü size savaşın ne demek olduğunu anlatmak için var olmuş bir oyun Valiant Hearts.

4 Numara VERDUN

Birinci Dünyas Savaşı teması ile süslenmiş bir FPS oyunu kendisi. Oyuncuların standart Call of Duty ve Battlefield oyunları dışına çıkabilmesi için alternatif olabilir. Listede VERDUN ile aynı görevi yapan bir oyunumuz daha var. İkisi arasından seçim yaparsınız belki.

3 Numara BATTLEFIELD 1

Battlefield serisi uzaya gitmediği için seviniyorum. Zamanda geriye gitmesi benim için ileri gitmesinden daha iyi. Dünya Savaşı temalı oyunlarını ben çok beğendim. Bu oyunda özellikle Osmanlı askerlerinin günümüz Türkçesini ve Osmanlıcayı harmanlayarak dublajlı bir şekilde konuşması cidden eğlenceli olmuş.

2 Numara TANNENBERG

VERDUN ile aynı görevi yapan bir diğer oyunumuz ise TANNENNBERG. AAA dünya savaşı temalı oyunların yanında bu tarz oyunlara bakıyorsanız tavsiye ediyoruz. Oynama fırsatım olmadığı için kişisel yorum katamıyorum ama dışarıdan oldukça eğlenceli gözüküyor.

1 Numara VICTORIA 2

PARADOX’ un detay konusunda “Merhabalar!” diye seslendiği oyunu diyebilirim. Ufak detayları sürekli olarak kurcaladığınız Victoria 2, Victoria dönemi dediğimiz dönemin demlerini yaşatırken bir yandan da kontrolünü aldığınız devleti 1. Dünya Savaşına hazırlattırıyor. 1800 lerde başlıyorsunuz ama amaç 1. Dünya Savaşına hazırlanmak.

 

Birinci Dünya Savaşı Temalı Oyunlar listemiz bu kadardı. İçerisinde ilginizi çeken bir oyun olduysa ne mutlu bana.

 

Kolsuz Oyuncu Youtube kanalını takip etmeyi unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Epic Games, Ücretsiz Yapacağı Oyunu Açıkladı başlıklı makalemizde epic games, Railway Empire ve Where The Water Like Wine hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli