Assassin's Creed Odyssey Hikayesi - Spoiler İçerir - Kolsuz Oyuncu

Assassin’s Creed Odyssey Hikayesi – Spoiler İçerir

Assassin’s Creed Odyssey Hikayesi son dönemlerde çıkmış oyunlar arasında en çarpıcı hikayeye sahiptir. Oyunun başlangıcında ‘Alexios‘ ya da ‘Kassandra‘ karakterlerinden birini seçerek başlamanız gerekiyor.

Uyarı: Bu içerik hikaye açısından tamamen spoiler içerir. Hikayeyi oynanış ile harmanlayıp anlatacağız.

 

Oyuna günümüzde bir bilim insanı olan Layla Hassan olarak başlıyoruz. Kendisi Leonidas’ın mızrağını ve kitabını buluyor. Mızrağın üzerinde iki adet DNA bulunuyor. Bunlar Alexios ve Kassandra karakterlerine ait. Yeni geliştirilmiş makinenin özelliğine göre içine bırakılan DNA ile kişinin hayatını yaşayabiliyorsunuz.

 

Oyunun bu noktasında Erkek ya da Kadın karakterle oynamak istediğinizi seçip oyuna başlıyorsunuz. Önemli bir konu hangi karakter ile oynarsanız oynayın hikaye de bir şey değişmiyor.  Biz bu hikayemizde benimde oynayıp bitirdiğim Alexios karakteri üzerinden bahsedeceğiz.

 

Assassin’s Creed Odyssey Hikayesi

Oyuna Alexios ile başlıyoruz. Kafelonya adasının müthiş güzelliğini görerek ekranımız Alexios’a geliyor. Alexios bir mistios. Yani bir paralı asker. Dışarıdan aldığı görevleri para karşılığında yaparak hayatını sürdürüyor.

 

Babası Sparta‘nın generali Nikolas‘dır. Annesi Myrrine, kardeşi ise Kassandra‘dır. Alexios küçük yaşlarındayken, Sparta’nın bir kahini Kassandra’nın geleceğe tehdit olduğunu ve öldürülmesi gerektiğini söylemiştir. Bunun üzerine Nikolas, kahinin söylediklerini kabul etmiştir. Bir akşam Kassandra’nın ölmesi için uçurumun kenarına gelinir. Kassandra, kahinin kucağında daha bir bebek dir. Uçurumdan atılmasına göz yumamayan Alexios kahini uçurumdan aşağıya iter.

 

 

İntikam Başlar

 

 

Kahinin ölmesinden rahatsız olan Spartalılar, Alexios’un ölmesini isterler. Ne acıdır ki, Nikolas mecbur bir vaziyette Alexios’u uçurumdan aşağıya atar. Herkes öldüğünü düşünür. Fakat Markos adında bir tüccar onu kurtarır yaşamasını sağlar. Mistios olması yolunda çok büyük bir emek harcar. Gün gelir, bir iş alır ve görevi Spartanın Beyaz Kurtu (Nikolas) öldürmektir. Babası olduğunu bildiği halde intikam için görevi kabul eder.

 

Babasını öldürür (Oynarken tercihe bağlı öldürmeye bilirsiniz). Fakat babası ölmeden önce ona bilmediği doğruları söyler. Gerçek babası olmadığını ve annesinin yaşadığını öğrenir. Bunun üzerine Alexios, annesine kavuşur ve ondan gerçek babasının kim olduğunu öğrenmek için yola koyulur.

 

 

Odyssey – Kültistler

Bu macera arasında üvey babasını öldürme görevini veren adamı bulur. Onun bir tarikata mensup olduğunu fark eder. Alexios, amacın onu kullanmak olduğunu anlar. Öldürmek üzere arayışa girer ve bulup öldürür. Bu esnada Kült Tarikatını keşfeder.

 

Tarikatın içeriğini öğrenmek için aralarına girer. Kültistlerin bulunduğu mağarayı keşfederken içeriye liderleri Deimos girer. Deimos yıllar önce öldüğünü sandığı kardeşi Kassandra‘dır. Macera devam eder ve annesini bulur. Bu macera içerisinde bir çok ünlü isim ile tanışır; Herodot, Hipokrat, Demokritos, Homeros, Euripides, Alikibiades gibi bir çok kişi yardımcı olur.

Annesinden gerçek babasının kim olduğunu öğrenir. Dediği yere gittiğinde babasını görür. Babası Pisagor’dur. Onun verdiği görev üzerine mitolojik canlıları öldürüp 4 adep cismi getirmesini söyler. Alexios artık birden fazla maceraya girmiştir.

 

Alexios amacı Kültistleri öldürerek kültü ortadan kaldırmaktır. İntikamını böyle almak istiyordur. Kardeşini de kazanmak için çabalar. Tüm kültistleri öldürür ve asıl liderin kim olduğunu öğrenir. Asıl lider bu macera boyunca yardım ettiği Atina‘nın Lideri Perikles‘in Eşi Aspasia‘dır. Onuda öldürerek Kültü tamamen ortadan kaldırır.

 

 

Son Görev Atlantis!

Hikayenin kült bölümünü bitirirken arada kardeşi Kassandra’nın pişman olup vazgeçmesini sağlar. Kassandra da artık abisinin ve annesinin yanındadır. Alexios‘un son görevi babasının isteği üzerine emanetleri bulması gerekiyordur.

4 adet cismi bulmak için büyük bir maceraya girer ve 4 farklı mitolojik canavarla yüzleşir. Bütün cisimleri bulduğunda babasının yanına, Atlantis‘e geri döner ve cisimleri yerine koyar. Son yapması gereken babasının elinde tuttuğu Asa‘yı almak için babası ile yüzleşmesi gerekiyordur. Babasını da mağlup ettikten sonra Asayı eline alır ve 2000 yıl Layla Hassan’ı bekler…

 

 

Oyunun Sonu Sizin Elinizde

Oyunu tamamladığınızda 3 farklı son görmüş olursunuz. Babası ile olan görevinin sonu olan Atlantis’in sonu. Kültistlerin sonu ve Kardeşininde bulunduğu Aile sonu. Bunların her birinin gidişatını oyunda verdiğiniz kararlar ve yaptıklarınız değiştirir.

 

Benim burada anlattığım tamamen bizim oynadığımız şekilde bitişidir. İsterseniz üvey babasını öldürmeye bilirsiniz. Ya da kardeşinizi öldürebilirsiniz. Bir çok son sizin kararınız belirliyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Warcraft III: Reforged Nalları Dikti! başlıklı makalemizde Reforged ve warcraft 3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir