Apex Legends ‘in Twitch Canlı Yayın Akışı %75 Oranında Düştü.

 

 

Apex Legends kısa bir sürede olağanüstü bir başarı sağlayarak battle royale’ın kralı olan Fortnite’ı geride bırakmıştı. Ancak yeni bir rapora göre durumlar farklı.

 

StreamElements tarafından yayınlanan rapora göre Apex, Twitch camiasının en çok izlenen oyunuydu. İlk haftasında 40 milyon saatin üzerinde oynanarak oyuncular keyifli dakikalar yaşatmıştı. Tabii bunlar olurken Fortnite aynı hafta içerisinde 20 milyon saatin altına düşmüştü.

 

 

Tabi ki de rakamlar bu şekilde kalmadı. Doğal olarak da oyun haberleri piyasası gündeme bu konuyu getirdi. Fortnite yakın haftalarda 22 milyon saat oynandı ve Apex çıktığından beri o rakamlarda kaldı. Apex çok hızlı bir şekilde yükselmişti. Ancak bu son haftalarda sürekli bir düşüş yaşamaya başladı. Respawn Entertainment ‘in ünvanı Fortnite ‘ın altına düştü. Şu an Apex Legends 10 milyon saat civarında oynanıyor. Bu, Apex ‘in en yüksek izleyiciliğinden %75 ‘ini kaybettiği anlamına geliyor.

 

 

Twitch ‘in görüşleri, insanların nasıl oyun oynadıklarını veya ne kadar para kazandıklarının doğrudan bir temsili olmamasına rağmen, bazı finansal analistler, görünüşte azalan ilginin yayıncının Electronic Arts’ın hissesini olumsuz yönde etkileyebileceğine inanıyor.

Apex, origins üzezerinden oynamak için tıklayın.

Apex oyunculara sunulduğunda EA, Ninja olarak bilinen endüstri lideri Tyler Blevins’e 1 milyon dolar ödedi.Buna ek olarak Twitch ‘de en üstte görünmüştü. İlk başlarda Apex Legends çok iyi bir reklam kampanyası yaparak oyuncuların dikkatini çekmekte başarılı oldu. Ancak en önde gelen ünlü isimlerin çoğu Apex Legends ‘i aktif olarak oynamıyor. Bu yüzden Fortnite herzaman olduğu gibi popüler kalmaya devam ediyor.

 

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Twitch Sings Adlı Karaoke Video Oyunu Başladı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478