AMD Fortnite Oyununa Easter Egg Yerlestirdi - Kolsuz Oyuncu

Sıradaki içerik:

The Witcher 3 İncelemesi Spoiler İçermez!

e
sv

AMD Fortnite Oyununa Easter Egg Yerlestirdi

avatar

Cihat Gamlı

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Başlıklar

Geçtiğimiz günlerde duyurulan NVIDIA nın RTX 30 serisi ekran kartları 3 farklı seçenekle tanıtılmıştı. Daha önceki RTX teknolojili ekran kartlarında ki fiyatla aynı seviyede tutulan yeni ekran kartları, oyuncuların ilgisini çekmiş ve merak konusu hale gelmişti. Ancak NVIDIA nın tek  rakibi sayılan AMD ise yeni ekran kartı RADEON 6000 serisi ni tanıtmak için çalışmalara başladı. İlk çalışmayı Fortnite oyunu üzerinde yapan AMD Fortnite Oyununa Easter Egg Yerleştirdi. Oyunda bir kaç yere easterr egg yerleştirdiğini açıkladıktan sonra easter egg lerden bir tanesini Twitch de bir yayıncı oynarken keşfetti.

 

AMD Fortnite Oyununa Easter Egg Yerleştirdi

Twitch yayıncısı olan MissGinaDarling isimli oyuncu, geçtiğimiz günlerde yayın yaptığı esnada oyunda ilginç bir yazıyla karşılaştı. Oyunda AMD nin yerleştirdiği bir yazıyı fark eden yayıncı ‘AMD Savaş Arenasına Büyük Bir Şey Geliyor!‘ yazısı nı görünce durakladı. Karşılaştığı yer ise oyunda telefon kulübelerini bir tanesine girince ortaya çıkıyordu. MissGinaDarling , telefon kulübesine girince gizli bir AMD Radeon odasına yönlendiriliyor ve özel bir konsol da odanın ortasında duruyordu.

Konsol üzerine geldiğinizde 6000 sayısını tuşlarsanız  ‘AMD Savaş Arenasına Büyük Bir Şey Geliyor!‘ yazısı ekrana geliyor. Twitter da paylaşılan bu yazının ardından AMD yetkilileri bu easter egg i doğruladı. Ayrıca yetkililer oyun içersinde daha fazla easter egg olduğunu açıkladı.

fortnite-easter-egg

 

Daha fazla easter egg oyuncuları bekliyor

 

Oyun içersinde şu ana kadar bir tane bulunan easter egg diğer oyuncular tarafından da merak konusu olmaya başladı. NVIDIA nın tek rakibi AMD bu sürprizleri ile yeni nesil ekran kartını tanıtırken farklı konseptlere de adım atmış oldu. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak 6000 serisi RADEON kartlar nasıl karşılanacak bilmiyoruz fakat RTX ekran kartlarına güçlü bir şekilde çıkacağı kesin. Şimdilik bu haberi paylşan AMD tarafından önümüzdeki günlerde daha fazla haber geleceği düşünülüyor . İsterseniz siz de oyunda bu easter egg i adımları takip ederek görebilir diğer gizli easter egg leride arayabilirsiniz.

 

Bizleri kolsuz oyuncu youtube kanalımızdan takip edebilir daha fazla gelişmelerden ve yeni oyun lardan haberdar olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Fortnite'a RTX ve DLSS Desteği Geliyor. başlıklı makalemizde fortnite ve RTX hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli